DT028ATFT
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DT028ATFT
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Bulk
Viewing Area : 43.20mm W x 57.60mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 2.8" (71.12mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Displaytech
Backlight : LED
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel
Dot Pitch : -
Dot Size : -
Dot Pixels : 240 x 320
Base Product Number : DT028
Description : LCD DISP TFT 2.8" 240X320
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel 2.8" (71.12mm) 240 x 320