DME20C010R
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) : 100mA
Product Status : Obsolete
Transistor Type : NPN, PNP Complementary Darlington
Mounting Type : Surface Mount
Frequency - Transition : 150MHz
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50V
Supplier Device Package : Mini5-G3-B
Mfr : Panasonic Electronic Components
Current - Collector Cutoff (Max) : 100µA
Power - Max : 300mW
Package / Case : SC-74A, SOT-753
Operating Temperature : 150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 210 @ 2mA, 10V
Base Product Number : DME20
Description : TRANS NPN/PNP DARL 50V MINI5
Contact Now
Bipolar (BJT) Transistor Array NPN, PNP Complementary Darlington 50V 100mA 150MHz 300mW Surface Mount Mini5-G3-B